Projekt Agentura Pondělí – Auto pro terénní pracovníky

CZ.06.6.127/0.0/0.0/21_124/0017250

Tento projekt agentury pondělí, z. s. je spolufinancován evropskou unií.

Cílem projektu je nákup hybridního automobilu pro terénní práci asistentů služby sociální rehabilitace a podpora samostatného bydlení.

Tisková zpráva z 5.1.2023

Dárek pro Agenturu Pondělí

Agentura Pondělí dostala krásný modrý dárek na čtyřech kolech.

Agentura Pondělí nabízí již 22 let sociální služby pro osoby s postižením ve Šluknovského výběžku. Jedna z forem poskytování je terénní forma. Klienti agentury žijí ve všech obcích regionu. Asistenti k nim jezdí domů a k tomu je potřeba spolehlivé auto.

Díky projektu z Integrovaného regionálního operačního programu s názvem „Agentura Pondělí – Auto pro terénní pracovníky“ jsme si mohli koupit nový automobil. Ve výběrovém řízení byl vybrán osobní automobil Octavia Combi. Díky technologii Plug –in hybrid nyní jezdíme s automobilem s kombinovaným pohonem spalovacího motoru a elektromotoru. Ve městě naše auto jezdí zcela bez emisí na elektřinu, na delší trasy auto pohání spalovací motor, kterému navíc k vyššímu výkonu pomáhá elektromotor. Tím máme nižší spotřebu emisí a menší uhlíkovou stopu.

Auto využíváme hlavně na cestách s klienty, za klienty a také do nemocnic, na vzdálené úřady a k stěhování a převážení materiálů pro klienty. Oceňujeme spolehlivost, bezpečnost nového auta a také jeho nízkou spotřebu.

Moc děkujeme všem, kteří se na úspěšném projektu podíleli.

Agentura Pondělí je nezisková organizace, která poskytuje sociální služby lidem se zdravotním postižením v regionu Šluknovsko.

8.12. 2022  Ing. Monika Lampová, ředitelka Agentury Pondělí

Telefon: 775 554 491, mail: lampova@agenturapondeli.cz , www.agenturapondeli.cz