Podpora samostatného bydlení je registrována podle zákona 108/2006 Sb., zákona o sociálních službách, identifikátor služby 3306857.

  • Služba je terénní, je poskytována v bytech klientů a doprovody probíhají i na úřadech, u lékaře, při nakupování a podobně.
  • Uživatel získá v průběhu služby takové dovednosti, které mu umožní bezpečně bydlet, trávit volný čas podle sebe a využívat všechny potřebné služby v regionu.
  • Uživatel navazuje a udržuje normální přátelské vztahy a většina z nich chodí do zaměstnání.


Poslání

Agentura PONDĚLÍ poskytuje službu Podpora samostatného bydlení ve Šluknovském výběžku dospělým osobám se zdravotním znevýhodněním, žijících ve vlastním bytě.

Služba zahrnuje podporu rozvoje dovedností v oblastech souvisejících se samostatným bydlením, obhajobou práv a začleněním do života obce a regionu. Je poskytována lidem, kteří ji potřebují a mají o ni zájem. S respektem k individualitě a soukromí podporujeme realizaci vlastních představ uživatele. Vedeme k přebírání zodpovědnosti, k ohleduplnosti a samostatnosti.

Kapacita služby podpora samostatného bydlení je 35 uživatelů se smlouvou /rok. Maximální počet uživatelů služby, které ji mohou využívat v jednom okamžiku je 5.

Více informací se dozvíte u vedoucí služby paní Petry Rozinajové.

Bc. Petra Rozinajová
mobil: 730 519 112
e-mail: rozinajova@agenturapondeli.cz